Cvičenia

Zoznam cvičení a cvikov, ktoré Vám viem ukázať a naučiť. Cviky na precvičenie každej partie tela s náročným aj menej náročným tempom.

FITNESS PALICE

FITNESS PALICE sú aeróbne cvičenia s palicami zamerané primárne na spevnenie a posilnenie hornej časti tela, chrbtice a bruška. Ide o stredne náročný tréning, ktorý pomáha redukovať telesný tuk a zároveň posilňuje ochabnuté svaly. Ak ťa trápia bolesti chrbta alebo chceš zredukovať tuk okolo pasu a bruška, určite vyskúšaj cvičebnú lekciu s palicami.

TRAMPOLÍNKY

TRAMPOLÍNKY sú zábavné cvičenia na zlepšenie telesnej kondície, nezaťažujú kĺbový a pohybový aparát, posilňujú svaly panvového dna (najmä po pôrode), zlepšujú stabilitu a koordináciu tela ako aj celkovú kondíciu. Ak sa nebojíš spotiť a poriadne sa odviazať pri motivačnej hudbe, trampolínky sú pre teba ako stvorené. Taktiež sú vhodné pre klientov s problémami kĺbov a operovaných kolien. Dopady sú tlmené na pružných trampolínkach.

FITLOPTY

FITLOPTY sú skupinové cvičenia na veľkých gumených loptách, vďaka ktorým sa výborne formuje celá postava, stimuluje sa panvové dno, posilnia sa chrbtové svaly a pravidelným cvičením sa zmiernia bolesti chrbta v dôsledku sedavého zamestnania. Počas hodiny kombinujem dynamické, statické, posilňovacie a naťahovacie cviky, ktoré podporujú nielen obratnosť, ale i rovnováhu. Na mojich pravidelných hodinách s fitloptami sa podarilo otehotnieť nejednej mojej klientke.

FIT-STEP

FIT STEP – ide o aeróbne cvičenie, pri ktorom dochádza k výraznému spaľovaniu tukových zásob. Klient počas hodiny pravidelne vykračuje na vyvýšenú 18 cm podložku (step) pričom dochádza ku komplexnému posilňovaniu a zaťaženiu dolných končatín a problémových partií spodnej časti tela ako sú boky, stehná, lýtka či sedacie svalstvo. Fit-step je veľmi obľúbené kardio cvičenie, preto s prihásením rezervácie neváhaj dlho.

TRX+BRUCHO

TRX – je závesný posilňovací systém, ideálny pre všetkých klientov, ktorí chcú spevniť  a precvičiť celé telo. Náročnosť posilňovacieho tréningu, pri ktorom sa buduje, udržuje a skvalitňuje svalový a pohybový aparát sa odvíja od náročnosti zvolených cvikov a dynamiky ich prevedenia. Výhodou je používanie vlastnej telesnej hmotnosti či gravitácii. Cvičenie je vhodné aj pre úplných začiatočníkov.

BODY ATTACK (KRUHÁČ)

BODY ATTACK (KRUHÁČ) – je to vynikajúce cvičenie na precvičenie všetkých svalových skupín za pomoci rôznych športových náradí a náčiní. Výhodou je, že si sami určujete intenzitu cvičenia a tým riadite aj náročnosť tréningu podľa svojich fyzických možností. Kruhový tréning pozostáva z viacerých cvikov v kruhu, ktoré sa precvičujú daný časový interval. Ak budeš cvičiť body attack naplno, rátaj s úbytkom tuku a krajšou a pevnejšou postavou

KONDIČNÝ TRÉNING

KONDIČNÝ TRÉNING – je tréning s využitím prevažne vlastnej váhy, ale používajú sa aj rôzne fitness pomôcky. Vhodný pre mužov i ženy s určitou vybudovanou kondíciou aj úrovňou zdatnosti. Tréning je výborný na zdokonaľovanie všetkých zložiek kondície, redukuje úbytok tukových zásob, zlepšuje výkon nielen vo športe. Ak preferuješ ťažšie tréningy a necháš sa rád(a) vyhecovať, tento tréning je pre teba to pravé orechové.

KETTLEBELL

KETTLEBELLS – je výborný a hravý spôsob cvičenia akým sa krásne vyformuje a spevní celá postava. Pri cvičení sa využívajú rôzne váhy kettlebellu (od 2kg) na rozvoj mobility, vytrvalosti pri strednej tepovej frekvencii vhodný pre všetkých klientov. Ak chceš spevniť predovšetkým spodnú časť tela, priprav sa na množstvo podrepov, výpadov. Paže, core a chrbát dostanú taktiež poriadne zabrať počas lekcie.

FIT TEHUĽKA

FIT TEHUĽKA – je cvičenie určené pre tehotné (budúce) mamičky, ktoré chcú aj počas gravidity ostať stále fit. Lekcie sú zamerané tak, aby boli tehuľky v lepšej fyzickej a psychickej kondícii, posilnili svaly, zrelaxovali, naučili sa správne dýchať, dobre sa pripravili na pôrod a po ňom sa rýchlejšie opäť dostali do formy. Cvičenie je formou kurzu alebo individuálnej lekcie.

ZDRAVÝ CHRBÁT A STREČINK

ZDRAVÝ CHRBÁT A STREČING – je cvičenie zamerané proti bolestiam chrbtice a slúži ako prevencia na odstránenie svalových dysbalancií tzv. svalovej nerovnováhy – natiahnutím skrátených svalov a spevnenia ochabnutých svalových skupín. Vhodné aj pre staršie ženy a mužov alebo tehotné ženy. Lekcie sú veľmi žiadané, preto je nutné sa v predstihu vopred rezerovavať.

BIKINI DRILL

BIKINI DRILL – je cvičenie, ktoré je zamerané na problémové partie tela (povolené bruško, veľké boky, ochabnutý zadok, či roztrasené paže). Cviky sa precvičujú v sériách a s väčším počte opakovaní. Striedajú sa rôzne intervaly zaťaženia (zo statického do dynamického prevedenia). Počítaj s tým, že pri tomto tréningu sa nielen poriadne vypotíš, siahneš si aj na svoje dno, ale výsledky v pevnej a peknej postave ti budú za to po čase zaslúženou odmenou.

FORMOVAČKA

FORMOVAČKA – je funkčný tréning s využívaním rôznych športových pomôcok (box.vrecia, kettlebellky, expandery, trx, činky a iné). Cvičenie si vyžaduje určitú fyzickú zdatnosť a je predovšetkým zamerané na budovanie svalovej hmoty a lepšej kondície. Ak chceš posúvať svoje limity a máš rada variabilitu pri cvičení, určite otestuj svoje telo týmto tréningom.

KALENDÁR

Harmonogram cvičení

Pozri si náš harmonogram cvičení a vyber si deň, ktorý ti vyhovuje.

“Staraj sa o svoje telo a zdravie a ono ti to na oplátku vráti. Všetko so všetkým súvisí. Ak chce byť človek vyrovnaný, spokojný, zdravý potrebuje okrem kvalitnej stravy aj pohyb, telesnú kondíciu, lásku, priateľov, dobré vzťahy a zdravé životné prostredie.”

Mgr. Janka Jánošíková

“Staraj sa o svoje telo a zdravie a ono ti to na oplátku vráti. Všetko so všetkým súvisí. Ak chce byť človek vyrovnaný, spokojný, zdravý potrebuje okrem kvalitnej stravy aj pohyb, telesnú kondíciu, lásku, priateľov, dobré vzťahy a zdravé životné prostredie.”

Mgr. Janka Jánošíková